Klubben

Kumla Släktforskarklubb bildades 1987
Klubbens ändamål är att förena dem som är intresserade av
släktforskning och liknande forskning, att verka för information
och utbildning samt samordning av medlemmarnas aktiviteter.

 

Styrelse vald på årsmötet 2019-02-21

Ordförande
Jan Klingberg
jan.klingberg@telia.com
V.ordf
Tomas Wretlund
tomas.wretlund@telia.com
Kassör
Britt-Inger Nilsson
brittis.nilsson@telia.com
Sekreterare
Birgitta Högqvist
birgitta.hogqvist@gmail.com
Ledamot
Tomas Nyström
el_sueco@bredband.net
Ledamot
Laila Qvarsell
laila.qvarsell@tele2.se
Ledamot
Jan Lundholm
-
Studieledare
Annette Johansson
annette.johansson@live.se
-
-
-
Hedersmedlem
Evert Örnell
-
 
 
-

Valberedning
Lena Nilsson
Stenevägen 5
692 35 Kumla
019-571161
808nilsson@telia.com
 
Viola Majersky
Södra Kungsvägen 55
692 37 Kumla
019-575204
viola.majersky@telia.com
 
Vakant
-
-
-